Wybór tapicerki meblowej w przypadku foteli

fotel tapicerowany

Zwykłe krzesła i fotele są coraz bardziej wypierane przez meble tapicerowane, które mają zdecydowanie więcej zalet, nadają wnętrzu charakteru i przytulności. Nie brakuje zarówno klasycznych tkanin obiciowych, jak i tych nowoczesnych, w tym o właściwościach hydrofobowych. Pora zastanowić się nad tym, na jakie zdecydować się materiały obiciowe, aby być w pełni zadowolonym z zakupu i późniejszego użytkowania.

Jaki materiał obiciowy wybrać na fotel tapicerowany?

Wybierając materiał na obicie fotela tapicerowanego, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o fakturę i kolor tkaniny, ale też o jej gramaturę, wytrzymałość na rozciąganie, ścieralność i odporność na promieniowanie słoneczne. Jeśli w przestrzeni biurowej mają znaleźć się fotele tapicerowane z miękkiej i grubej tkaniny o różnorodnym splocie, świetnie sprawdzą się te z obiciem szenilowym. Jest bardzo przyjemne w dotyku i delikatne, wytrzymałe, odporne na mechacenie, łatwe w pielęgnacji. Pozostając w temacie nieprzeciętnej miękkości i gładkości, należy wymienić fotel tapicerowany w wersji welurowej. Może być w jednolitym kolorze lub w wersji wzorzystej. Nieprzeciętne walory estetyczne mają fotele żakardowe, czyli z bardzo ozdobnej tkaniny, o silikonowym wzornictwie. Żakard ma to do siebie, że jest łatwy do utrzymania w czystości, niezwykle elegancki i wręcz luksusowy w pewnym stopniu. Materiał ten odznacza się praktycznością, dużą wytrzymałością i łatwością do utrzymania w czystości. Koniecznie sprawdź https://www.sfmeble.pl/c/fotele-tapicerowane-do-salonu.

fotel tapicerowany

Coraz większą popularnością cieszą się fotele tapicerowane obite mikrofazą, czyli włóknami syntetycznymi. Dostępne są w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, cechują się połyskiwaniem, miękkością, sprężystością. Mikrofaza to świetne rozwiązanie w przypadku alergików – wystarczy już samo odkurzenie do pozbycia się zdecydowanej większości zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Dodatkowo można mówić o oddychalności materiału, przyjazności dla skóry, łatwości do utrzymaniu w czystości. Rośnie zainteresowanie fotelami obitymi alcantarą, czyi tkaniną bardzo miękką, przyjemną dotyku, wytrzymałą, łatwą w pielęgnacji, bardzo dobrą jakościowo. Od lat prym wiodą fotele obite skórą i skajem. Naturalna skóra charakteryzuje się elegancją, wprowadza do wnętrza luksus. Jest to materiał niezwykle trwały, ponadczasowy i uniwersalny, ale też drogi. Tańszą alternatywą będzie ekoskóra, która wspaniale imituje strukturę skóry naturalnej.