Do jakiego pomieszczenia pasuje okrągłe lustro?

Choć lustra skandynawskie coraz śmielej znajdują swoje miejsce w polskich domach i mieszkaniach, to jednak nadal sporna pozostaje sprawa, do jakich dokładnie pomieszczeń można je stosować. Czy pasują one wszędzie i dosłownie na każdej ścianie można je powiesić? Czy może jednak są takie miejsca, w których ten kształt i typ lustra będzie fatalnym rozwiązaniem? Jak to zatem wygląda?

Gdzie można użyć okrągłych luster?

Jak jednak łatwo się domyślić, zastosowanie luster skandynawskich jest niezwykle szerokie. Wszystko dzięki prawdopodobnie najbardziej uniwersalnemu kształtowi, czyli okrągłemu lub owalnemu, a także bardzo oszczędnym w wykonaniu stylowi, który ogranicza się jedynie do samej tafli lustra cienkiej, zwykłej ramy.
Takiego typu lustra doskonale pasują zatem do pokoju dziennego, do sypialni, a nawet do przedpokoju, który często jest wizytówką całego mieszkania. Lustra tego typu pełnią funkcje nie tylko użytkową, lecz także dzięki niezwykle przykuwającego oczy kształtowi, również elementem czysto estetycznym i dekoracyjnym.

A co z łazienką?

A co jednak z pomieszczeniem, w którym lustro jest jednym z najważniejszych elementów, czyli z łazienką? Również i tutaj lustro skandynawskie będzie idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji, gdy zastosowane w łazience zostały elementy o delikatnych i zaokrąglonych kształtach. Gdy zatem mamy taką umywalkę lub wannę, okrągłe lustro typu skandynawskiego będzie tu pasowało perfekcyjnie.