Jaki wymiar powinny mieć biurka dla dzieci?

biurko dziecięcePrzy zakupie biurka dla dzieci warto poświęcić nieco cennego czasu na to, aby wybrać idealny rozmiar. Pamiętać należy o tym, że dzieci w wieku szkolnym przed biurkiem spędzają bardzo dużo wolnego czasu, dlatego też warto zadbać o to, aby nie nabawiło się schorzenia kręgosłupa. Niestety w dzisiejszych czasach krzywy kręgosłup jest jednym z najczęstszych chorób młodego pokolenia.

Wymiar biurka ma znaczenie

Jak wspomniano powyżej kupując nowe biurko dziecięce należy zwrócić uwagę na jego wymiary. W dzisiejszych czasach producenci oferują swoim klientom standardowe blaty o rozmiarach 80-90cm głębokości, 72-75cm wysokości i 120-160cm szerokości. Pamiętać należy o tym, że odległość pomiędzy wysokością siedziska a blatem biurka powinna oscylować na granicy 25cm. Godne polecenia są nowoczesne biurka dla dzieci, które rosną wraz z dzieckiem. Inwestując w takie meble, będziemy mieć zawsze 100% pewność, że wymiary są optymalne.

Jakie biurko dziecięce dla pierwszoklasistów?

Dzieci do szkoły wybierają się zazwyczaj w wieku około 5-7 tal. W tym wieku powinno mieć wysokość od 110 do 130cm. Jeżeli chodzi o biurko dziecięce w tym wieku, to powinno mieć ono około 55cm wysokości. Sam blat oczywiście nie musi być tak duży, jak w przypadku starszych dzieci. W zupełności wystarczy blat o szerokości 70-80cm i głębokości 50-60cm. Jak wspomniano powyżej warto zainwestować w regulowany blat. Godne uwagi są także specjalne biurka, które mają dopasowane do nich krzesła z możliwością dowolnej regulacji.