Praktyczne szafki na buty 70 cm

Dobra szafka na buty niekoniecznie musi być wysoka. W sklepach z meblami można znaleźć całą gamę szafek, których wysokość nie przekracza 70 centymetrów, które wbrew pozorom są całkiem pojemne i zmieszczą nawet kilkanaście par butów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają okno w przedpokoju, jak i dla tych, którzy nie lubią zastawiać ścian meblami. Jaka szafka na buty 70 cm będzie najlepszym wyborem? W tym artykule zostaną przedstawione dwie ciekawe propozycje, które poza dobrym wykonaniem są też bardzo praktyczne.

Szafka na buty z siedziskiem

70 centymetrów to wysokość, którą może się cechować nie tylko szafka, ale również mała ławeczka lub stołek. Dlatego stolarze często łączą te dwa rozwiązania, tworząc szafki na buty z siedziskiem. Na takiej szafce można spokojnie usiąść, bez obawy o to, że się zniszczy. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, zwłaszcza dla osób, które nie potrafią ubierać swoich butów na stojąco. Szafka na buty z siedziskiem pozwala też chociażby wygodnie czekać na drugą osobę, która jeszcze nie przygotowała się do wyjścia z domu.

Szafka do butów z wieszakiem

To że sama szafka będzie mieć 70 centymetrów niekoniecznie musi oznaczać, że cały mebel będzie miał taką wysokość. Wiele niskich szafek na buty jest połączonych z wieszakami, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w przedpokoju oraz utrzymać okrycia wierzchnie i buty w jednym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala też ukryć ewentualne zarysowania lub inne niedoskonałości, które po latach użytkowania mogą pojawić się na powierzchni szafki.