Sofa czy narożnik?

Urządzenie salonu to wybór nie tylko odpowiedniej komody czy też szafki na telewizor, ale również zakup odpowiedniego mebla przeznaczonego do wypoczynku. Taki mebel powinien idealnie wpisywać się w aranżację pomieszczenia, a także spełnić oczekiwania całej rodziny. Czasem lepiej sprawdzą się sofy lub kanapy a czasem zwykłe narożniki z funkcją spania z Krakowa. Na co zdecydować się najlepiej?

Sofa

Sofa z reguły jest nieco mniejsza od narożnika, a także dużo łatwiej można ją przestawić z miejsca na miejsce. Mebel ten zazwyczaj zajmuje tylko jedną ścianę (lub jej połówkę) lub też ustawiany jest pośrodku salonu, co jest bardzo często praktykowane przez wiele osób posiadających niewielki salon. Niestety nie każda sofa posiada funkcję rozkładania, która jest niezbędna podczas częstych wizyt gości, aby mogli się przespać, dlatego też warto zainteresować się narożnikiem.

Narożnik

Zakup narożnika z funkcją spania to bardzo dobry pomysł, gdyż taki właśnie mebel zapewnia wysoki komfort wypoczynku zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Taki narożnik sprawdzi się idealnie w przypadku przestronnych pomieszczeń, ponieważ zajmuje dosyć sporo miejsca, choć można obecnie zakupić mniejsze modele, które bez problemu można ustawić w mniejszym salonie.