Wszystko, co trzeba wiedzieć o hokerach

Hokery to nic innego niż krzesła oraz stołki barowe. Charakteryzują się swoją wysokością, a wykorzystywane są głównie w kuchniach. Od kilkunastu lat cieszą się wciąż rosnącą popularnością, a ich producenci oferują już ogrom materiałów, z których są wykonywane, a także masę materiałów użytych do ich produkcji oraz bogate wzornictwo.

Idealny stołek barowy

Wybierając hokery należy pomyśleć o kilku rzeczach. Są to przede wszystkim:

  • siedzisko – jego rodzaj (miękkie, twarde, proste, wyprofilowane),
  • oparcie – czy preferujemy model z oparciem czy bez,
  • rodzaj stelaża (drewniany, aluminiowy, metalowy, z tworzywa sztucznego).

Jeżeli hoker ma być przeznaczony do codziennego, dość długiego użytkowania, warto pomyśleć o miękkim siedzisku oraz wygodnym oparciu. Przy takim układzie krzesło musi być przede wszystkim komfortowe dla użytkownika. Warto wiedzieć, że dostępne są również takie modele hokerów jak te z salonu SFmeble, które posiadają nie tylko oparcie, ale również podłokietniki. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli użytkownikami krzeseł będą np. dzieci.

Kolejną istotną kwestią jest oparcie dla nóg, które jest kolejnym czynnikiem wpływającym na ogólny komfort użytkowania mebla.

Jak dobrać idealne krzesło barowe?

Idealne krzesło powinno być przede wszystkim dobrane według wysokości blatu, przy którym będzie stało. Idealna odległość blat-siedzisko to ok 20-30 cm. Wymiary powinny być jednak dobrane do osób, które będą najczęstszymi użytkownikami, szczególnie jeżeli nie posiadają typowej sylwetki czy też wzrostu.

Na rynku dostępne są również krzesła barowe z regulowaną wysokością, co z pewnością sprawi, że będą uniwersalne, z możliwością dopasowania do wzrostu danej osoby.

Idealny dobór do aranżacji

Krzesło barowe bez wątpienia powinno pasować do wnętrza naszego domu czy też mieszkania. Klasyczny wystrój dobrze uzupełnią meble z drewnianym stelażem i siedziskiem, które jest tapicerowane. Bardziej wyrafinowane aranżacje, z bogatym zdobnictwem doskonale stworzą całość z siedziskami pikowanymi z użyciem weluru czy też satyny. Do nowoczesnych pomieszczeń z pewnością pasować będą stołki barowe metalowe oraz z tworzywa sztucznego. 

Bogactwo wzorów i materiałów, z których zrobione są stołki barowe sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni mebel pasujący do aranżacji pomieszczenia, w którym go postawimy, a zarazem odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom nawet najbardziej wymagających użytkowników.