Wybór stołu industrialnego – na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym meblem w każdej jadalni jest oczywiście stół. To przy nim codziennie spożywa się posiłki. Przy wyborze konkretnego modelu stołu industrialnego uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Zatem jak wybrać stół industrialny?

Wielkość pomieszczenia

Wybierając stół industrialny spomiędzy katalogów produktów sklepów jak Witek, na pewno uwagę zwrócić należy na wielkość pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Pamiętać trzeba, aby stół nie był zbyt duży. Może bowiem wówczas przytłaczać całe pomieszczenie. Dodatkowo, jeśli stół będzie zbyt duży, to korzystanie z pomieszczenia stanie się mało komfortowe. Oczywiście równie ważne jest, aby stół nie był zbyt mały. Jego wielkość dopasowana powinna być do liczby osób, które codziennie będą przy nim spożywać posiłki. Innymi słowy, wielkość stołu industrialnego dobrana powinna być w taki sposób, aby z jednej strony wszystkie osoby mogły wygodnie przy nim usiąść, a z drugiej, aby stół nie blokował ciągów komunikacyjnych w pomieszczeniu. Odstęp między stołem a ścianą oraz innymi meblami wynosić powinien przynajmniej jeden metr. Zapewni to swobodę w poruszaniu się i zasiadaniu do stołu.

Ilość osób

Wspomniano już o tym, że istotną kwestią przy wybieraniu rozmiaru stołu industrialnego, jest ilość osób, która ma przy nim zasiadać. Pamiętać przy tym trzeba, aby pod uwagę brać nie tylko liczbę domowników, ale również ewentualnych gości.

Kształt stołu

Stoły industrialne dostępne są w różnych kształtach. To, który z nich wybrać zależy między innymi od kształtu samego pomieszczenia, w którym stół ma znaleźć swoje miejsce. W przypadku prostokątnego pomieszczenia dobrym wyborem będzie stół prostokątny lub kwadratowy.  Z kolei okrągły stół industrialny bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku wnętrz o dużym metrażu. Wówczas taki stół może po prostu stanąć na samym środku pomieszczenia.

Materiał wykonania

Stół industrialny powinien być oczywiście wykonany z drewna. Ważny jest tu jednak jego kolor. Ten dopasowany powinien być do aranżacji wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wszystkich mebli w stylu industrialnym w tym samym kolorze. Jest to jednak w dużej mierze kwestia indywidualnego gustu.

Stół industrialny do jadalni

Wybierając konkretny model stołu industrialnego do jadalni, pamiętać trzeba o zachowaniu ciągów komunikacyjnych. Stół nie może po prostu przeszkadzać w poruszaniu się po pomieszczeniu. Co jednak ważne, kupując stół, nie można zapomnieć także o wygodnych krzesłach. Te również powinny być w stylu industrialnym, tak aby pasowały do stołu i całej aranżacji pomieszczenia. Powinny być również w tym samym kolorze. Wszystko po to, aby całość była ze sobą spójna.

Dlaczego drewniany stół industrialny do jadalni to dobry wybór? Przede wszystkim jest to produkt wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Poza tym taki stół jest oczywiście również bardzo estetyczny i zawsze prezentuje się znakomicie. Nie da się również ukryć, że meble industrialne zawsze robią dość duże wrażenie na gościach. Warto zatem pomyśleć nad aranżacją swojej jadalni właśnie w takim stylu. Możliwości jest tu naprawdę wiele.