Aranżacja mieszkania – co warto wiedzieć o stylu prowansalskim?

Każde mieszkanie urządzić można w wielu różnych stylach. Od dłuższego już jednak czasu dużą popularnością cieszy się styl prowansalski. Zaaranżowane w ten sposób mieszkanie jest ciepłe i przytulne. To idealny sposób na wprowadzenie wyjątkowego klimatu w swoim mieszkaniu. Warto zatem wiedzieć, czym styl ten się charakteryzuje.

Meble prowansalskie we wnętrzu mieszkania


Każdy, kto ceni sobie spokój i wyciszenie postawić powinien właśnie na styl prowansalski. Meble w stylu prowansalskim charakteryzują się bielą i pastelowymi kolorami. Taki zestaw barw działa na każdego relaksująco. Jeśli chodzi o materiał, z którego są wykonane, to jest to przede wszystkim naturalne drewno. Pamiętać jednak trzeba, aby był to materiał wysokiej jakości. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że meble będą pięknie się prezentować przez długie lata.

Styl prowansalski w każdym pomieszczeniu


Zwykle styl prowansalski kojarzy się z aranżacją salonu. Trzeba jednak wiedzieć, że w taki sposób urządzić można każde pomieszczenie. Może być to sypialnia, garderoba, kuchnia, a nawet łazienka. W stylu prowansalskim urządzony może być także przedpokój, który stanowi wizytówkę każdego mieszkania.

Przedpokój w stylu prowansalskim


Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli w stylu prowansalskim, które przeznaczone są do przedpokoju. Mowa tu choćby o szafce na buty, wieszaku, lustrze czy siedzisku. Przedpokój urządzony w takim stylu z pewnością zrobi wrażenie na każdym, kto wchodzi do mieszkania. Warto na koniec dodać, że przedpokój to zwykle pomieszczenie bez dostępu do naturalnego światła. Białe meble w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem sztucznym znakomicie rozjaśnią to pomieszczenie.