Szafka na buty – jak dopasować ją do wystroju?

Urządzając przedpokoje, wiele osób przywiązuje wagę do ich funkcjonalności. To jeden z ważniejszych aspektów. Nie należy jednak zapominać o estetyce pomieszczeń. Wśród istotnych mebli ustawianych w takich przestrzeniach pojawiają się szafki na buty. O czym pamiętać, aby dobrać modne i funkcjonalne akcesoria?

Praktyczne i uniwersalne rozwiązania

Jednym z pierwszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę są wymiary kupowanego meble. Wśród popularnych rozwiązań, które sprawdzają się w różnych pomieszczeniach pojawia się szafka na buty 70 cm. Dzięki niewielkiej szerokości bez problemu dopasowuje się do większości wnętrz. Taka wielkość pozwala jednocześnie na bezproblemowe ustawienie koło siebie kilku par butów lub wygodne korzystanie z siedziska w przypadku modeli w nie wyposażonych. Do uniwersalnych egzemplarzy zalicza się właśnie wyższe szafki z przynajmniej trzema półkami oraz egzemplarze pozwalające na komfortową zmianę obuwia w pozycji siedzącej. Jak dopasować wygląd szafki do wystroju?

Modne rozwiązania w atrakcyjnych wnętrzach

Wśród szafek na buty o szerokości 70 cm odnaleźć można egzemplarze, które skomponują się z każdym stylem wnętrzarskim. Aktualne trendy postulują wykorzystanie naturalnych tworzyw, dlatego warto decydować się na modele drewniane. Do najmodniejszych aktualnie zalicza się meble z jasnego drewna oraz w barwach bieli i szarości. Warto wybierać ponadto delikatne konstrukcje i szafki z ażurowymi drzwiczkami. Praktyczne meble dostosowane do kolorystyki pomieszczenia będą dobrym wyborem. https://gornapolka.com/tp/szafka-na-buty-z-siedziskiem-70-cm/