Bidet – niezbędny dodatek w Twojej łazience!

bidet

Jesteś w trakcie remontu? Rozważasz budowę nowego domu? A może czujesz potrzebę zapewnienia sobie bardziej kompleksowej higieny? W każdej z tych sytuacji, warto zainteresować się bidetem! Co powinno się o nim wiedzieć?

Bidet – nowy standard higieny

Bidety przestają być luksusowym dodatkiem, znanym wyłącznie z pięciogwiazdkowych hoteli i ekskluzywnych rezydencji. Współcześnie przykłada się coraz większą wagę do dbania zarówno o higienę osobistą, jak i zdrowie. Rośnie również popularność w sklepach internetowych jak lazienka-rea, oraz świadomość dotycząca przydatności tego elementu armatury łazienkowej w pielęgnacji własnego ciała. Wygodne i skuteczne czyszczenie okolic intymnych jest czynnikiem, dzięki któremu bidety stają się standardem w remontowanych i budowanych łazienkach. Jakie korzyści przynosi ich używanie? Dlaczego warto, by znalazły się w każdym domu?

Jak bidet pomaga dbać o zdrowie?

W porównaniu z tradycyjnymi metodami czyszczenia okolic intymnych w ciągu dnia – czyli przede wszystkim papierem toaletowym – bidet zapewnia o wiele większą dokładność. Nie tylko daje uczucie odświeżenia, ale również eliminuje resztki zabrudzeń, część bakterii i inne zanieczyszczenia. Obniża to ryzyko infekcji i podrażnień, co jest szczególnie cenne w przypadku osób z wrażliwą skórą czy innymi problemami dermatologicznymi. Stereotypowo, bidety kojarzą się głównie z kobiecym użytkiem – rzeczywiście, panie szczególnie mocno potrzebują tego rodzaju urządzenia, ale niewątpliwie docenią je również panowie.

Bidet w Twojej łazience

bidet

Zamontowanie bidetu to prosta procedura, niewymagająca przy tym dużego nakładu finansowego. Rynek jest bardzo szeroki, problemem nie jest więc znalezienie modelu zadowalającego pod względem zarówno designu, jak i zastosowanych rozwiązań. Warto przy tym podkreślić, że kompaktowy rozmiar pozwala na umieszczenie tego urządzenia nawet w małych, ciasnych łazienkach. Optymalnym rozwiązaniem jest rozważenie bidetu przy okazji generalnego remontu. Umieszczenie go w gotowej łazience również jest możliwe, jednak wymaga większego nakładu pracy.